wesele figaja

suknia ślubna - kapitalny przykład fotografii produktowej 

Suknia ślubna, a co za tym postępuje - zdjęcie ślubne, to wspaniały przykład fotografii produktowej. Kolejne ujęcia  tworzą konkretną informację zapisaną w obrazach. Pamiątkowy przekaz, podnosi rejestrację obiektywu do rangi dokumentu. A to już nic nie brakuje żeby wrócić pamięć ludzi, miejsca czasu. W otoczce przyjaznych zdarzeń pozyskuje kolejnych weselników, tym razem po drugiej stronie fotografii, obserwatorów przeszłości, którzy ze smakiem i na własne życzenie zanurzają się w przeszłości, poszukując we własnych wspomnieniach drgnień pamięci, wywołanych podstawionym obrazem.

 Fotografia - cudowny lek na pamięć!

Takie słowa towarzyszyły piętnastej edycji wystawy starej fotografii pt. "Wielkopolanie na ślubnym kobiercu"

Niecodzienna prezentacja fotograficznych powiększeń dostępna była w centrum Poznania. W panoramie  dziesięciu metrów można było obejrzeć ślubne pamiątki Wielkopolan. Oś czasu stanowiła ponad setka lat. I tak przez pół roku,  7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W ogromnym akwarium wspomnień wymieniały się z dnia na dzień muzealne eksponaty. Oceanarium minionego  czasu.


Suknia ślubna - nasz umowny produkt. Jej fotografia może być wielkiej miary majstersztykiem. Wydarzeniom ślubnym zazwyczaj towarzyszy niecodzienna pompa, uroczyste dekoracje, wzniosłe chwile. Nagle nasz produkt zajmuje najbardziej eksponowane miejsce na planie wydarzeń, tkwi w ich samym centrum, a do tego wzniesiony na podium zainteresowania. Limitowane z bliska i z każdej strony już bez ograniczeń. To ciekawskie spojrzenia proszonych i tych którzy przyszli mimo - z ciekawości i dla zachwytu, żeby było  o czym znowu rozmawiać. Krawiec suknie uszył, uroczystość wypromowała, fotograf utrwalił, żeby była wieczna. Dostojne dźwięki dzwonów kościelnych, odświętne stroje, radość, muzyka, tańce, goście ... Ot! Cała promocja.